Громадська організація «Учасники АТО Сумщини» презентувала проект для тих, хто повернувся з зони збройного конфлікту на Сході України, потребує консультації у юридичних питаннях і живе в об’єднаних територіальних громадах.
“Оскільки це маленькі населені пункти, де немає експертів, які б могли надавати цю підтримку, а з залученням експертів із великого міста, ми сподіваємось, цю підтримку зможемо надати на маленькі міста”, – розповіла менеджер проекту Надія Пушкар.
“Фішка проекту – це те, що атовці будуть навчати атовців, тобто їм власне буде зручніше зрозуміти один одного і, певною мірою, тренерам, тим експертам, які будуть навчати. Їм уже доводилося приходити і вирішувати проблеми, з якими до них будуть звертатися. Припустимо, отримання землі, чи якось у мене була пробле
... Читати далі »
Чому останнім часом партії активізували свою роботу з виборцями? Які партії змагаються на виборах в об’єднані територіальні громади? Чи довіряють жителі Сумщини політикам? Про все це та навіть більше партійці, громадські активісти, експерти та журналісти говорили під час публічної дискусії «Парламентські партії vs виборці. Як знайти спільну мову на локальному рівні?», яка пройшла 30 травня в Сумах.
Під час публічної дискусії громадська консультантка Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області Ірина Стегній представила висновки щодо активності роботи парламентських партій цього регіону. Аналіз базується на дослідженні їхнього представництва в органах місцевого самоврядування, роботи місцевих осередків, присутності в інформаційному просторі.
Так, за словами представниці ОПОРИ, у Сумській області за місця в органах місцевого самоврядування громад успішно боряться Аграрна партія, ВО «Батьківщина», БПП «Солідарність&r
... Читати далі »
У “Своїй правді” сьогодні говоримо про вибори, які відбулися в об’єднаних територіальних громадах 30 квітня. На Сумщині обирали голів одразу в чотирьох громадах. Як пройшло волевиявлення людей, про активність і чесність проведення процесу, і головне – про зміни, які мають наступити у найкоротший строк, говоримо з гостями студії.
Наприкінці 2016 року стався розподіл коштів із держбюджету на фінансування партій, що подолали 5% бар'єр. Чи стало це благом для виборців, обговорюємо в студії “Прямої мови” з експертами - політологом Андріаною Костенко, політологом Тетяною Поярковою і головою Сумського міського відділення КВУ Олексієм Захарченком.
8 листопада набрав чинності Закон про «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, згідно якого частка пісень, написаних українською мовою, має становити в радіоефірі не менше 25%. Чи змінився плейлист українського радіослухача, з’ясовуємо з гостями студії в ефірі «Своєї правди».
Вкотре у цьому переконався, послухавши розповідь мого товариша, колеги з Сумського обласного прес-клубу Олексія Захарченка, який був мобілізований до війська у четвертій хвилі і більше року провів у зоні АТО. Ось як вона звучить від першої особи.
"Я користуюся послугами одного з комерційних банків уже майже 10 років, з моменту, як зареєструвався ФОП (фізична особа-підприємець, - ред.). Жодних нарікань на сервіс у мене не було - як і в банку на мене. На якомусь етапі мені відкрили там кредитну лінію для підприємців, я нею користувався, регулярно платив внески-відсотки тощо. Обидві сторони все влаштовувало.
Потім мене мобілізували до армії. І згідно з законом, банк тепер не має права нараховувати мені відсотки на кредит. Тож через пару місяців після того, як я потрапив до зони АТО, банк закриває м
... Читати далі »
На подконтрольной украинской власти территории Донецкой и Луганской областей прогресс не ощущается. Об этом заявил журналист Андрей Дихтяренко, который в рамках общественной инициативы реализовывал на Донбассе ряд социальных проектов.
«Мне не понравилось то, что я увидел в [Донецкой области] Славянске, Константиновке, в [Луганской области] Счастье, Северодонецке. Есть ощущение, что за два года не сделано практически ничего. И мне очень не понравились настроения в обществе. Люди относятся негативно, они озлобленны, есть ощущение, что все разделились на группы по интересам. Несмотря на то, что в Северодонецке только около 30 тыс. переселенцев, днем пустые улицы, все кучкуются», – сказал Дихтяренко.
Он отметил, что есть ощущение, что «картинка, которую показывают украинские медиа касательно того, что происходит на освобожденных территориях, тоже очень усе
... Читати далі »
Если не знать реальную ситуацию и смотреть только новости «ДНР», то реально можно поверить, что там все замечательно. Потому что это очень профессионально сделано. Об этом в эфире «Громадського радіо» заявил военный журналист Алексей Захарченко.
Захарченко в зоне АТО дислоцировался в северной части Донецкой области, в районе Горловки – Майорск, город Торецк (до переименования Дзержинск), пгт Новогородское и др. «Практически во всех местах, где я там был, в эфире принималось около 10-ти российских каналов и около пяти каналов "ДНР". И ни одного украинского телеканала. И это на нашей территории, которую мы контролируем уже как минимум полтора года», – констатировал журналист.
Захарченко отмечает, что «на самом деле новости этих телеканалов достаточно професс
... Читати далі »
Про роботу журналістів в зоні АТО, якість українського мовлення на Донбасі у порівнянні з пропагандою бойовиків та настрої місцевого населення говоримо з журналістом-фронтовиком Олексієм Захарченком.
Лариса Денисенко: Вітаю вас, пане Олексію. Сьогодні важливий для всієї журналістської спільноти день – Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Як, на вашу думку, під час збройного конфлікту власне журналісти, які є цивільними або навіть військовими, наскільки вони перебувають у безпеці порівняно із військовими?
Олексій Захарченко: Журналісти на війні – це взагалі окрема тема. І про безпеку тут говорити не можна. Людина, яка їде на війну, розуміє, чому вона туди їде, розуміє всі свої ризики. І якщо журналіст розуміє, що занадто ризикує, їдучі туди висвітлювати, він просто відмовляється і не їде. Я ніколи не ч
... Читати далі »