Головна » 2017 » Липень » 27 » Бійцям із об’єднаних тергромад надаватимуть правову допомогу
17:01
Бійцям із об’єднаних тергромад надаватимуть правову допомогу

Громадська організація «Учасники АТО Сумщини» презентувала проект для тих, хто повернувся з зони збройного конфлікту на Сході України, потребує консультації у юридичних питаннях і живе в об’єднаних територіальних громадах.

“Оскільки це маленькі населені пункти, де немає експертів, які б могли надавати цю підтримку, а з залученням експертів із великого міста, ми сподіваємось, цю підтримку зможемо надати на маленькі міста”, – розповіла менеджер проекту Надія Пушкар.

“Фішка проекту – це те, що атовці будуть навчати атовців, тобто їм власне буде зручніше зрозуміти один одного і, певною мірою, тренерам, тим експертам, які будуть навчати. Їм уже доводилося приходити і вирішувати проблеми, з якими до них будуть звертатися. Припустимо, отримання землі, чи якось у мене була проблема з отриманням довідки про заробітну плату від частини, де я служив. Якщо у когось буде така проблема – я вже знаю як її вирішити і як допомогти”, – розказав експерт проекту Олексій Захарченко.

“Дать їм інструментарій захисту своїх прав, тобто показати, що вони можуть робити , захищати свої права і відстоювати їх на локальному рівні. Задля того, щоб люди побачили шо їх багато, і що вони об’єднавшись, можуть відстоювати свої права набагато ефективніше, аніж вони самі будуть заходити в кабінети чиновників“, – так пояснив завдання проекту той, хто буде консультувати біців, волонтер Андрій Букін.

Тренінги мають розпочатися восени, перші зустрічі з громадами – в серпні. Всього тренінгів запланували 10 – проводитимуть такі у Сумах. І по два рази у кожну ОТГ з’їздять з консультаціями. Зазначу, для пілоту обрали 10 географічно наближених до Сум громад. Вартість проекту 230 тисяч гривень, з них 160 дав міжнародний фонд «Відродження», решту в громадській організації зібрали власними силами.

UA:Суми

Категорія: Експертно-громадська діяльність | Переглядів: 162 | Додав: olexij | Теги: АТО | Рейтинг: 0.0/0