Головна » 2012 » Січень » 1 » Сила одного голосу
10:17
Сила одного голосу

На початку вчорашнього засідання сесії Сумської обласної ради була внесена пропозиція про включення до порядку денного питання про відставку голови облради В’ячеслава Шапошніка. Про підтримку такої пропозиції заявили представники практично всіх депутатських фракцій — вірними голові залишилися тільки частина його однопартійців із фракції БЮТ та нечисельна фракція комуністів.

Змінивши склад лічильної комісії — обравши до неї по одному депутату від кожної фракції, крім БЮТ (як найбільша фракція у раді вони отримали квоту на двох представників), депутати приступили до таємного голосування.

Підрахунок показав, що за відставку — 59 депів. Шестеро віддали свої голоси «проти», ще шестеро «утрималися», один бюлетень визнано недійсним. Якщо виходити з реального складу облради (88 депутатів), то необхідні дві третини голосів за відставку є. Оскільки ж, за регламентом, мали бути обраними 90 депутатів, то виникає юридична колізія.

Надалі вчора В’ячеслав Шапошнік продовжував вести засідання. Однак зрозуміло, що абсолютна більшість депутатів ради стоїть до нього в опозиції. Це можна було спостерігати наочно після оголошення результатів голосування, коли частина депутатів, втративши інтерес до подальших питань порядку денного, залишила сесійну залу.

Для того, щоб набрати необхідний для роботи кворум, голова особисто виходив у вестибюль і запрошував депутатів. Зібравши 47 депутатів (мінімум для легітимної роботи — 46), Шапошнік запропонував прийняти всі питання «у пакеті». Відтак 52 питання порядку денного, які включали і бюджетні питання, і кілька обласних програм, ухвалили одним махом.

На жаль, можна стверджувати однозначно: протистояння Шапошніка і депутатського корпусу на цьому не закінчиться. Серед питань, прийнятих «у пакеті», було і рішення про створення тимчасової контрольної комісії облради з перевірки роботи її виконавчого апарату, очолюваного Шапошніком.

 

Олексій Захарченко, Україна молода

Категорія: Журналістська діяльність | Переглядів: 165 | Додав: olexij | Рейтинг: 0.0/0